flatin.es
Menu

Hoogste bruto huurrendement per gemeente

Deze ranglijst zet de plaatsen in onze selectie in volgorde van bruto huurrendement: wat een jaar huur betekent ten opzichte van de waarde van de woning, beide per vierkante meter.

Meer over nieuwbouw in Spanje
Zonder registratie, zonder cookies.

Hoogste bruto huurrendement per gemeente

Selectie: 110 plaatsen; 63 hebben beide cijfers. Huur: 2024.

Hoogste bruto huurrendement per gemeente
#GemeenteBruto huurrendement1Mediane huur2Gemiddelde taxatiewaarde3
1Elda5,3% 2024 / Q2 2026€ 4,5/m² per maand€ 1.013,1/m²
2Jumilla5,2% 2024 / Q2 2026€ 3,57/m² per maand€ 829,1/m²
3Murcia5% 2024 / Q2 2026€ 6,52/m² per maand€ 1.579,6/m²
3Totana5% 2024 / Q2 2026€ 4,06/m² per maand€ 967,9/m²
5Caravaca de la Cruz4,9% 2024 / Q2 2026€ 3,66/m² per maand€ 902,9/m²
5Cieza4,9% 2024 / Q2 2026€ 3,88/m² per maand€ 953,9/m²
5Lorca4,9% 2024 / Q2 2026€ 4,82/m² per maand€ 1.170,2/m²
8Alcoy4,8% 2024 / Q2 2026€ 4,49/m² per maand€ 1.131,6/m²
8Petrer4,8% 2024 / Q2 2026€ 4,43/m² per maand€ 1.113,1/m²
8Alcantarilla4,8% 2024 / Q2 2026€ 4,31/m² per maand€ 1.070,2/m²
8Molina de Segura4,8% 2024 / Q2 2026€ 5,27/m² per maand€ 1.325,2/m²
8Yecla4,8% 2024 / Q2 2026€ 3,54/m² per maand€ 881,6/m²
13Villena4,7% 2024 / Q2 2026€ 3,87/m² per maand€ 994,4/m²
14Novelda4,6% 2024 / Q2 2026€ 3,92/m² per maand€ 1.015,4/m²
14Alzira4,6% 2024 / Q2 2026€ 4,64/m² per maand€ 1.220,9/m²
14Xàtiva4,6% 2024 / Q2 2026€ 4,66/m² per maand€ 1.209,2/m²
17Crevillent4,5% 2024 / Q2 2026€ 3,9/m² per maand€ 1.044,4/m²
17Algemesí4,5% 2024 / Q2 2026€ 4/m² per maand€ 1.070,1/m²
19Cartagena4,4% 2024 / Q2 2026€ 5,42/m² per maand€ 1.485,6/m²
19Alaquàs4,4% 2024 / Q2 2026€ 6,15/m² per maand€ 1.679,2/m²
19Ontinyent4,4% 2024 / Q2 2026€ 4,13/m² per maand€ 1.138,1/m²
19Sagunto4,4% 2024 / Q2 2026€ 5,97/m² per maand€ 1.628,6/m²
23Antequera4,3% 2024 / Q2 2026€ 5,5/m² per maand€ 1.532,1/m²
23Aldaia4,3% 2024 / Q2 2026€ 5,95/m² per maand€ 1.645,1/m²
25Torre-Pacheco4,1% 2024 / Q2 2026€ 4,68/m² per maand€ 1.378,4/m²
25Catarroja4,1% 2024 / Q2 2026€ 5,71/m² per maand€ 1.667,7/m²
25Xirivella4,1% 2024 / Q2 2026€ 6,06/m² per maand€ 1.789,5/m²
25Manises4,1% 2024 / Q2 2026€ 6,4/m² per maand€ 1.865,8/m²
29Elche4% 2024 / Q2 2026€ 5,45/m² per maand€ 1.635,1/m²
29Águilas4% 2024 / Q2 2026€ 4,88/m² per maand€ 1.453,8/m²
29Torrent4% 2024 / Q2 2026€ 6,28/m² per maand€ 1.903,8/m²
32San Vicente del Raspeig3,9% 2024 / Q2 2026€ 6,44/m² per maand€ 1.974,2/m²
33Alhaurín de la Torre3,8% 2024 / Q2 2026€ 8,69/m² per maand€ 2.753/m²
33Burjassot3,8% 2024 / Q2 2026€ 6,33/m² per maand€ 1.978,5/m²
33Quart de Poblet3,8% 2024 / Q2 2026€ 6,15/m² per maand€ 1.924,5/m²
36Alicante3,7% 2024 / Q2 2026€ 7,11/m² per maand€ 2.279,2/m²
36Mazarrón3,7% 2024 / Q2 2026€ 4,93/m² per maand€ 1.583,6/m²
36San Javier3,7% 2024 / Q2 2026€ 5,95/m² per maand€ 1.952,8/m²
39el Campello3,6% 2024 / Q2 2026€ 8,57/m² per maand€ 2.836,1/m²
39Villajoyosa3,6% 2024 / Q2 2026€ 6,68/m² per maand€ 2.222,1/m²
39Gandia3,6% 2024 / Q2 2026€ 5,22/m² per maand€ 1.757/m²
39Sueca3,6% 2024 / Q2 2026€ 4,42/m² per maand€ 1.461,7/m²
43Torrevieja3,5% 2024 / Q2 2026€ 6,6/m² per maand€ 2.254/m²
43Málaga3,5% 2024 / Q2 2026€ 9,55/m² per maand€ 3.320,5/m²
43Ronda3,5% 2024 / Q2 2026€ 5,1/m² per maand€ 1.742,8/m²
43Oliva3,5% 2024 / Q2 2026€ 4,39/m² per maand€ 1.503,5/m²
43Paterna3,5% 2024 / Q2 2026€ 6,62/m² per maand€ 2.294,8/m²
48Mislata3,4% 2024 / Q2 2026€ 6,62/m² per maand€ 2.313,5/m²
49València3,3% 2024 / Q2 2026€ 8,18/m² per maand€ 2.972,8/m²
50Benidorm3,2% 2024 / Q2 2026€ 8,45/m² per maand€ 3.216,5/m²
50Benalmádena3,2% 2024 / Q2 2026€ 10,08/m² per maand€ 3.782,7/m²
50Torremolinos3,2% 2024 / Q2 2026€ 10,17/m² per maand€ 3.758,3/m²
53Santa Pola3,1% 2024 / Q2 2026€ 6,82/m² per maand€ 2.613,9/m²
53Mijas3,1% 2024 / Q2 2026€ 8,68/m² per maand€ 3.365,1/m²
55Fuengirola3% 2024 / Q2 2026€ 9,29/m² per maand€ 3.758/m²
55Rincón de la Victoria3% 2024 / Q2 2026€ 8,74/m² per maand€ 3.506,2/m²
57Estepona2,9% 2024 / Q2 2026€ 8,36/m² per maand€ 3.518,4/m²
57Vélez-Málaga2,9% 2024 / Q2 2026€ 6,84/m² per maand€ 2.788,4/m²
59Orihuela2,8% 2024 / Q2 2026€ 4,89/m² per maand€ 2.079,9/m²
60Calp2,7% 2024 / Q2 2026€ 7,24/m² per maand€ 3.268,5/m²
60Dénia2,7% 2024 / Q2 2026€ 6,65/m² per maand€ 2.984,9/m²
62Marbella2,6% 2024 / Q2 2026€ 9,63/m² per maand€ 4.528,3/m²
63Jávea2,4% 2024 / Q2 2026€ 7,14/m² per maand€ 3.507,2/m²
Geen gegevens van de bron voor deze plaatsen. Ze staan hier vermeld, niet weggelaten.
—l'Alfàs del Pi—€ 7,88/m² per maand—
—Algorfa—€ 6,67/m² per maand—
—Almoradí—€ 4,34/m² per maand—
—Altea—€ 7,06/m² per maand—
—Aspe—€ 4,16/m² per maand—
—Benijófar—€ 5,23/m² per maand—
—Benissa—€ 4,47/m² per maand—
—Benitachell—€ 5,26/m² per maand—
—Finestrat—€ 8,01/m² per maand—
—Guardamar del Segura—€ 6,85/m² per maand—
—Ibi—€ 4,02/m² per maand—
—Mutxamel—€ 6,35/m² per maand—
—Rojales—€ 5,89/m² per maand—
—San Fulgencio—€ 4,01/m² per maand—
—Sant Joan d'Alacant—€ 6,36/m² per maand—
—San Miguel de Salinas—€ 4,49/m² per maand—
—Teulada—€ 6,41/m² per maand—
—Pilar de la Horadada—€ 5,34/m² per maand—
—Los Montesinos—€ 4,67/m² per maand—
—Alhaurín el Grande—€ 6,61/m² per maand—
—Benahavís—€ 10,77/m² per maand—
—Cártama—€ 7,57/m² per maand—
—Casares—€ 10,29/m² per maand—
—Coín—€ 5,95/m² per maand—
—Manilva—€ 8,13/m² per maand—
—Nerja—€ 7,92/m² per maand—
—Torrox—€ 7,76/m² per maand—
—Alhama de Murcia—€ 4,69/m² per maand—
—Archena—€ 4,32/m² per maand—
—San Pedro del Pinatar—€ 5,32/m² per maand—
—Las Torres de Cotillas—€ 4,55/m² per maand—
—La Unión—€ 4,95/m² per maand—
—Los Alcázares—€ 5,43/m² per maand—
—Alboraya—€ 8,09/m² per maand—
—Alfafar—€ 5,82/m² per maand—
—Bétera—€ 6,07/m² per maand—
—Carcaixent—€ 4,33/m² per maand—
—Cullera—€ 5,9/m² per maand—
—Llíria—€ 4,4/m² per maand—
—Moncada—€ 6,69/m² per maand—
—Paiporta—€ 6,13/m² per maand—
—Picassent—€ 5,31/m² per maand—
—la Pobla de Vallbona—€ 5,88/m² per maand—
—Puçol—€ 6,43/m² per maand—
—Requena—€ 3,92/m² per maand—
—Riba-roja de Túria—€ 5,49/m² per maand—
—Silla—€ 5,54/m² per maand—
  1. Bruto huurrendement: Gemeten voor de gemeente · Origen de los datos: Ministerio de Vivienda y Agenda Urbana (SERPAVI), 2024. Bijgewerkt op 17-10-2026. · Fuente: Ministerio de Transportes y Movilidad Sostenible, Q2 2026. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  2. Mediane huur: Gemeten voor de gemeente · Origen de los datos: Ministerio de Vivienda y Agenda Urbana (SERPAVI), 2024. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  3. Gemiddelde taxatiewaarde: Gemeten voor de gemeente · Fuente: Ministerio de Transportes y Movilidad Sostenible, Q2 2026. Bijgewerkt op 17-10-2026.

Origen de los datos: Ministerio de Vivienda y Agenda Urbana (SERPAVI) · Fuente: Ministerio de Transportes y Movilidad Sostenible. Bijgewerkt op 17-10-2026.

Hoe het wordt berekend

Het bruto rendement is de mediane maandhuur per vierkante meter voor appartementen, vermenigvuldigd met twaalf en gedeeld door de gemiddelde taxatiewaarde per vierkante meter. De huur komt uit de huurprijsindex SERPAVI van het ministerie van Volkshuisvesting, gebaseerd op de huren die verhuurders in hun aangifte inkomstenbelasting opgeven; de waarde is de gemiddelde taxatiewaarde (valor tasado) van hetzelfde ministerie. Beide zijn officieel en worden in elke gemeente op dezelfde manier gemeten.

De twee reeksen beslaan verschillende periodes: SERPAVI verschijnt met meer dan een jaar vertraging, taxaties per kwartaal. De pagina toont beide periodes. Aangegeven huren betreffen verhuur voor lange termijn; vakantieverhuur en niet-aangegeven contracten zitten niet in de index.

Het is een brutocijfer, vóór onroerendgoedbelasting (IBI), servicekosten van de vereniging van eigenaars, verzekering, leegstand, onderhoud en inkomstenbelasting, die samen een groot deel ervan kunnen opslokken. Plaatsen zonder een van beide reeksen staan onderaan met “geen gegevens”. Deze ranglijst is informatie om plaatsen te vergelijken, geen beleggingsadvies.

Methoden

Hoe we het bruto huurrendement berekenen

Het bruto rendement is de mediane maandhuur per vierkante meter voor appartementen uit de huurprijsindex SERPAVI van het ministerie van Volkshuisvesting, vermenigvuldigd met twaalf en gedeeld door de gemiddelde taxatiewaarde (valor tasado) per vierkante meter van hetzelfde ministerie. Beide periodes worden getoond, omdat de huurindex meer dan een jaar later verschijnt dan de taxaties. Het is een cijfer vóór onroerendgoedbelasting, servicekosten, verzekering, leegstand en inkomstenbelasting, en het betreft aangegeven verhuur voor lange termijn, geen vakantieverhuur. Het is informatie om plaatsen te vergelijken, geen beleggingsadvies.

Dataset