Plaatsen met het grootste aandeel buitenlandse inwoners
Deze ranglijst zet de plaatsen in onze selectie in volgorde van het aandeel inwoners met een buitenlandse nationaliteit, van hoog naar laag.
Meer over nieuwbouw in Spanje
Zonder registratie, zonder cookies.
Plaatsen met het grootste aandeel buitenlandse inwoners
Selectie: 110 plaatsen; 110 hebben een waarde. Peildatum telling: 2025.
| # | Gemeente | Aandeel buitenlandse inwoners1 | Buitenlandse inwoners2 | Bevolking (jaarlijkse census)3 |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Rojales | 68,1% | 11.914 | 17.488 |
| 2 | San Fulgencio | 66,8% | 6.616 | 9.906 |
| 3 | Benahavís | 61,9% | 6.044 | 9.765 |
| 4 | Benitachell | 61,5% | 3.093 | 5.026 |
| 5 | Algorfa | 59,2% | 2.218 | 3.749 |
| 6 | San Miguel de Salinas | 57,1% | 4.202 | 7.364 |
| 7 | Teulada | 56,4% | 7.299 | 12.932 |
| 8 | Calp | 54,1% | 14.857 | 27.440 |
| 9 | Benijófar | 52,3% | 1.934 | 3.696 |
| 10 | Finestrat | 50,5% | 5.042 | 9.980 |
| 11 | l'Alfàs del Pi | 50,4% | 10.614 | 21.046 |
| 12 | Torrevieja | 49,5% | 49.699 | 100.470 |
| 13 | Jávea | 47,5% | 14.625 | 30.817 |
| 14 | Pilar de la Horadada | 40% | 9.749 | 24.359 |
| 15 | Benissa | 39,5% | 4.941 | 12.524 |
| 16 | Los Montesinos | 39,3% | 2.264 | 5.759 |
| 17 | Torrox | 39,2% | 8.554 | 21.795 |
| 18 | Altea | 39,1% | 9.659 | 24.731 |
| 18 | Manilva | 39,1% | 7.047 | 18.044 |
| 20 | Guardamar del Segura | 38,5% | 7.139 | 18.541 |
| 21 | Fuengirola | 37,5% | 31.808 | 84.857 |
| 22 | Mazarrón | 37,1% | 13.229 | 35.642 |
| 23 | Los Alcázares | 36,8% | 7.418 | 20.163 |
| 24 | Orihuela | 36,7% | 30.946 | 84.279 |
| 25 | Benidorm | 34,8% | 26.862 | 77.211 |
| 26 | Casares | 33,6% | 3.019 | 8.984 |
| 27 | Mijas | 32,5% | 30.618 | 94.320 |
| 28 | Marbella | 31% | 49.813 | 160.478 |
| 29 | Nerja | 30% | 6.616 | 22.062 |
| 29 | Torre-Pacheco | 30% | 12.362 | 41.158 |
| 31 | Benalmádena | 29,2% | 23.035 | 78.787 |
| 32 | Dénia | 29,1% | 13.844 | 47.568 |
| 33 | Estepona | 28,6% | 22.778 | 79.593 |
| 34 | San Pedro del Pinatar | 26,1% | 7.772 | 29.726 |
| 35 | Gandia | 26% | 21.521 | 82.909 |
| 36 | Almoradí | 25,5% | 5.827 | 22.874 |
| 37 | Santa Pola | 24,5% | 9.719 | 39.622 |
| 37 | Villajoyosa | 24,5% | 9.188 | 37.578 |
| 39 | San Javier | 24% | 8.722 | 36.385 |
| 40 | Alhaurín el Grande | 23,3% | 6.440 | 27.610 |
| 41 | Coín | 22,8% | 6.026 | 26.474 |
| 41 | Oliva | 22,8% | 6.113 | 26.820 |
| 43 | el Campello | 22,5% | 7.112 | 31.567 |
| 44 | Torremolinos | 21,9% | 15.610 | 71.270 |
| 45 | Lorca | 21,4% | 21.147 | 98.613 |
| 45 | Xirivella | 21,4% | 6.890 | 32.178 |
| 47 | Archena | 21,3% | 4.432 | 20.795 |
| 48 | Alicante | 21% | 76.685 | 365.586 |
| 49 | Cullera | 20,7% | 5.101 | 24.621 |
| 50 | Jumilla | 19,9% | 5.470 | 27.434 |
| 51 | València | 19,4% | 163.356 | 841.558 |
| 52 | Sagunto | 19% | 13.949 | 73.416 |
| 53 | Alhama de Murcia | 18,8% | 4.557 | 24.227 |
| 54 | Burjassot | 18,2% | 7.616 | 41.743 |
| 55 | Totana | 17,8% | 6.087 | 34.162 |
| 56 | Mislata | 17,5% | 8.210 | 47.003 |
| 57 | Alfafar | 16,9% | 3.756 | 22.266 |
| 58 | Puçol | 16,8% | 3.636 | 21.685 |
| 59 | Alzira | 16,5% | 8.018 | 48.604 |
| 59 | Torrent | 16,5% | 15.045 | 91.353 |
| 61 | Carcaixent | 15,5% | 3.384 | 21.893 |
| 62 | Sant Joan d'Alacant | 15,2% | 4.058 | 26.772 |
| 63 | Crevillent | 14,7% | 4.552 | 30.880 |
| 63 | Alboraya | 14,7% | 3.871 | 26.324 |
| 63 | Silla | 14,7% | 3.007 | 20.484 |
| 66 | Manises | 14,6% | 4.765 | 32.747 |
| 67 | Bétera | 14,5% | 4.139 | 28.605 |
| 68 | Elche | 14,4% | 35.421 | 245.575 |
| 68 | Moncada | 14,4% | 3.198 | 22.252 |
| 70 | Sueca | 14,3% | 4.226 | 29.544 |
| 71 | Xàtiva | 14,2% | 4.404 | 30.925 |
| 72 | Paterna | 13,9% | 10.511 | 75.805 |
| 73 | Llíria | 13,8% | 3.525 | 25.613 |
| 73 | Ontinyent | 13,8% | 5.067 | 36.847 |
| 75 | Catarroja | 13,6% | 4.148 | 30.612 |
| 76 | Águilas | 13,3% | 5.035 | 37.761 |
| 77 | Murcia | 13,2% | 63.217 | 477.631 |
| 78 | Molina de Segura | 13% | 10.194 | 78.210 |
| 79 | Mutxamel | 12,9% | 3.689 | 28.689 |
| 80 | Quart de Poblet | 12,5% | 3.368 | 26.939 |
| 81 | Requena | 12,4% | 2.613 | 21.050 |
| 82 | Alcoy | 12,3% | 7.556 | 61.613 |
| 83 | La Unión | 12,2% | 2.608 | 21.318 |
| 83 | Algemesí | 12,2% | 3.444 | 28.248 |
| 85 | Alcantarilla | 12% | 5.272 | 43.791 |
| 85 | Cartagena | 12% | 26.382 | 220.400 |
| 87 | Málaga | 11,7% | 69.892 | 597.173 |
| 88 | Picassent | 11,6% | 2.689 | 23.157 |
| 89 | Vélez-Málaga | 11,5% | 10.125 | 87.798 |
| 89 | Yecla | 11,5% | 4.196 | 36.398 |
| 91 | Elda | 11,2% | 6.198 | 55.554 |
| 92 | Riba-roja de Túria | 11,1% | 2.741 | 24.609 |
| 93 | Novelda | 11% | 2.915 | 26.612 |
| 94 | Aldaia | 10,8% | 3.753 | 34.644 |
| 95 | la Pobla de Vallbona | 10,6% | 2.937 | 27.777 |
| 96 | Ibi | 10,5% | 2.600 | 24.662 |
| 96 | Villena | 10,5% | 3.648 | 34.729 |
| 98 | Paiporta | 10,3% | 2.902 | 28.237 |
| 99 | Cieza | 10,1% | 3.571 | 35.452 |
| 99 | Alaquàs | 10,1% | 3.078 | 30.352 |
| 101 | Caravaca de la Cruz | 9,9% | 2.603 | 26.236 |
| 102 | Alhaurín de la Torre | 9,6% | 4.370 | 45.324 |
| 103 | San Vicente del Raspeig | 9% | 5.456 | 60.428 |
| 104 | Aspe | 8,8% | 1.965 | 22.354 |
| 105 | Rincón de la Victoria | 8,7% | 4.567 | 52.355 |
| 105 | Las Torres de Cotillas | 8,7% | 1.974 | 22.814 |
| 107 | Cártama | 7,5% | 2.182 | 29.264 |
| 108 | Antequera | 6,7% | 2.797 | 41.823 |
| 109 | Ronda | 5,8% | 1.940 | 33.708 |
| 110 | Petrer | 4,4% | 1.497 | 34.035 |
- Aandeel buitenlandse inwoners: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
- Buitenlandse inwoners: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
- Bevolking (jaarlijkse census): Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es. Bijgewerkt op 17-10-2026.
Hoe het wordt berekend
Het aandeel is het aantal inwoners met een buitenlandse nationaliteit gedeeld door de totale bevolking, beide uit dezelfde tabel van de jaarlijkse volkstelling van het Spaanse statistiekbureau INE (Censos anuales), zodat teller en noemer dezelfde mensen op dezelfde datum tellen.
Het telt nationaliteit, niet geboorteland: een buitenlander die Spaans staatsburger is geworden telt als Spanjaard, net als een kind dat in het buitenland is geboren uit Spaanse ouders. Ook telt het alleen mensen die hier wonen en ingeschreven staan. Eigenaren die een deel van het jaar aan de kust doorbrengen zonder zich in te schrijven, een grote groep in badplaatsen, zitten niet in het cijfer, dus de werkelijke buitenlandse aanwezigheid in de winter kan hoger zijn.
INE splitst het cijfer alleen uit voor een aantal nationaliteiten, zoals de Britse, Franse, Oekraïense of Roemeense; andere worden per continent gegroepeerd. Waar veel Nederlanders wonen, is daarom niet rechtstreeks af te lezen: de Nederlandse nationaliteit wordt niet apart gepubliceerd. De pagina van de plaats toont de beschikbare nationaliteiten per gemeente.