flatin.es
Menu

Plaatsen met de laagste geregistreerde criminaliteit per duizend personen

Deze ranglijst zet de plaatsen in onze selectie in volgorde van het laagste naar het hoogste aantal geregistreerde strafbare feiten per duizend personen over de laatste twaalf maanden.

Meer over nieuwbouw in Spanje
Zonder registratie, zonder cookies.

Plaatsen met de laagste geregistreerde criminaliteit per duizend personen

Selectie: 110 plaatsen; 95 staan in het overzicht van het ministerie. Periode: 12 maanden tot Q2 2026.

Plaatsen met de laagste geregistreerde criminaliteit per duizend personen
#GemeentePer duizend ingeschreven inwoners1Geregistreerde strafbare feiten2Ingeschreven bevolking3Bedden in vakantiewoningen4
1Ontinyent26,9499737.012258
2Yecla27,61.00636.453182
3Puçol28,5361821.659231
4Petrer29,451.00234.02250
5Mutxamel30,5787528.621716
6Alaquàs34,281.03430.16669
7Rincón de la Victoria34,351.80252.4543.387
8Alhaurín de la Torre34,881.57245.0661.243
9La Unión35,3675621.38076
10Coín36,5497126.574538
11Caravaca de la Cruz36,7195926.126438
12Alcoy36,882.26761.468251
13Cieza37,611.33835.57761
14Bétera37,821.08028.56086
15Alcantarilla38,361.68343.87671
16Lorca39,013.86198.969373
17Alhaurín el Grande39,231.08127.5521.252
18Novelda39,241.04426.606155
19Crevillent39,261.21430.92191
20Paiporta39,451.11028.13638
21Molina de Segura39,823.12478.458154
22Mislata40,151.89047.079241
23Ibi40,3398824.50049
23Cártama40,331.18329.333318
25Elche40,9110.046245.5572.697
25Antequera40,911.71241.849926
27Burjassot40,951.69141.299267
28Catarroja41,991.28530.60497
29Torrent42,363.85290.928399
30Ronda42,381.42733.6712.913
31San Vicente del Raspeig42,492.56060.247359
32Villena42,871.48834.712225
33Aspe43,0496422.39781
34Torrox43,1194922.0155.505
35Las Torres de Cotillas43,2698122.67629
36Cartagena43,529.604220.7046.961
37Elda43,532.40455.222122
38Xàtiva44,341.37531.008245
39Paterna44,553.38776.019370
40Manises44,591.45432.609187
41la Pobla de Vallbona45,171.24127.471114
42Torre-Pacheco45,251.87741.4793.379
43Archena45,6895520.908108
44el Campello46,691.46731.4195.899
45Moncada46,861.04122.21317
46Silla47,2196720.48229
47Sant Joan d'Alacant47,511.27526.834689
48Quart de Poblet47,911.29226.96716
49Jumilla48,61.34027.57476
50Alhama de Murcia48,671.17624.163644
51Totana50,211.67533.358104
52Xirivella50,571.62332.09338
53Dénia51,612.43947.26114.679
54Picassent52,751.22423.202116
55Requena53,431.12120.982254
56Sagunto54,313.96673.0312.144
57Oliva54,641.46526.8134.398
58Mijas54,785.21095.10421.572
59Vélez-Málaga55,54.77686.0485.345
60Sueca55,71.62629.194938
61Carcaixent55,81.22421.93480
62Villajoyosa56,292.10837.4494.080
63Orihuela56,944.81584.56010.674
64Murcia57,227.422479.4053.690
65Benalmádena57,854.53278.33815.656
66Almoradí57,961.33122.96575
67San Pedro del Pinatar58,061.72329.6742.276
68Santa Pola58,252.31339.7097.985
69l'Alfàs del Pi59,721.25921.0802.319
70Mazarrón59,82.12035.4492.497
71Algemesí60,231.70528.30640
72Águilas60,832.30037.8112.221
73Llíria61,541.55925.333214
74Aldaia62,112.15134.63027
75Nerja62,261.37822.13212.366
76San Javier63,382.31536.5244.778
76Gandia63,385.26983.1356.760
78Málaga63,538.043599.06334.724
79Altea641.57424.5925.066
80Jávea64,581.97930.64214.683
81Calp65,651.81327.61615.792
81Riba-roja de Túria65,651.61624.616118
83Alboraya66,231.74026.2731.185
84Alzira67,583.26048.236227
85Estepona67,975.41279.62116.816
86Pilar de la Horadada68,231.65924.3161.983
87Fuengirola71,566.09885.21113.319
88Alfafar72,381.61222.27026
89València74,2862.451840.79223.080
90Alicante75,8627.781366.22112.519
91Torremolinos77,825.55171.32910.929
92Cullera80,161.98024.7024.053
93Benidorm83,856.48477.32711.670
94Marbella86,613.837159.78636.435
95Torrevieja97,89.63798.53317.195
Niet in het overzicht van het ministerie (dat alleen grotere plaatsen dekt). Hier vermeld, niet weggelaten.
—Algorfa——3.788204
—Benijófar——3.679122
—Benissa——12.4715.820
—Benitachell——4.9112.803
—Finestrat——9.9192.289
—Guardamar del Segura——18.5641.395
—Rojales——17.6522.412
—San Fulgencio——9.769867
—San Miguel de Salinas——7.177742
—Teulada——12.9127.506
—Los Montesinos——5.786291
—Benahavís——9.4725.453
—Casares——9.0093.341
—Manilva——18.1655.686
—Los Alcázares——20.4082.480
  1. Per duizend ingeschreven inwoners: Gemeten voor de gemeente · Fuente: Ministerio del Interior, Balance de Criminalidad · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 12 maanden tot Q2 2026. Bijgewerkt op 15-10-2026.
  2. Geregistreerde strafbare feiten: Gemeten voor de gemeente · Fuente: Ministerio del Interior, Balance de Criminalidad, 12 maanden tot Q2 2026. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  3. Ingeschreven bevolking: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 15-10-2026.
  4. Bedden in vakantiewoningen: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 05-2026. Bijgewerkt op 17-10-2026.

Fuente: Ministerio del Interior, Balance de Criminalidad · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es. Bijgewerkt op 15-10-2026.

Hoe het wordt berekend

De aantallen komen uit de Balance de Criminalidad van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, een kwartaaloverzicht van gemeenten met meer dan twintigduizend inwoners en de provinciehoofdsteden. Het ministerie publiceert totalen die vanaf januari worden opgeteld; wij zetten die om naar de laatste twaalf maanden, zodat elke plaats over een volledig jaar wordt vergeleken, welk kwartaal het ook is.

Elke plaats heeft twee cijfers. Het eerste deelt door de ingeschreven inwoners in het bevolkingsregister (Padrón). Het tweede telt daar de mensen in vakantiewoningen bij op: het aantal bedden in vakantieverhuur maal de gemiddelde bezetting in de provincie. In badplaatsen, waar veel bezoekers niet ingeschreven zijn, overschat het eerste cijfer de criminaliteit per aanwezige persoon en ligt het tweede dichter bij het aantal mensen dat er werkelijk is. De ranglijst sorteert op het tweede cijfer als dat er is en toont beide.

Geregistreerde criminaliteit hangt af van de aangiftebereidheid en van de inzet van de politie, niet alleen van hoeveel criminaliteit er is. Plaatsen onder de drempel van het ministerie staan onderaan met “geen gegevens”.

Methoden

Hoe we geregistreerde criminaliteit berekenen

De Balance de Criminalidad van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken publiceert de strafbare feiten die de politie registreert in gemeenten met meer dan twintigduizend inwoners en in de provinciehoofdsteden, als totalen die van januari tot het einde van elk kwartaal worden opgeteld. Om plaatsen over een volledig jaar te vergelijken, gebruiken we de laatste twaalf maanden: het totaal van dit jaar tot nu, plus het volledige jaartotaal van vorig jaar, min het totaal van vorig jaar tot hetzelfde kwartaal. Aan het einde van het jaar is dat gewoon het jaartotaal. Ontbreken de cijfers van vorig jaar, dan is er geen waarde.

Daarna geven we twee cijfers per duizend personen. Het eerste deelt door de ingeschreven inwoners in het bevolkingsregister (Padrón). Het tweede deelt door de inwoners plus de mensen in vakantiewoningen, geschat als het aantal bedden in vakantieverhuur maal de gemiddelde bezetting van vakantiewoningen in de provincie over dezelfde maanden. In badplaatsen ligt het tweede cijfer dichter bij het aantal mensen dat er werkelijk is. Ontbreken bezettingsgegevens voor die maanden, dan tonen we alleen het eerste cijfer.

Geregistreerde criminaliteit hangt af van hoe vaak mensen aangifte doen en van de inzet van de politie, niet alleen van hoeveel criminaliteit er is.

Dataset