flatin.es
Menu

Breedbanddekking per gemeente, 2025

Deze dataset geeft voor elke Spaanse gemeente het aandeel huishoudens dat gedekt is door glasvezel tot in huis, door verbindingen van minstens honderd megabit en één gigabit per seconde en door 5G-mobiele netwerken, uit het jaarlijkse rapport over breedbanddekking van het ministerie voor Digitale Transformatie en Openbaar Bestuur. Dekking betekent dat een netwerk het huishouden bereikt en dat een abonnement mogelijk is; het zegt niet hoeveel mensen een abonnement hebben of welke snelheid ze halen. Het rapport is een momentopname van juni en verschijnt het jaar daarna. Een gemeentelijk cijfer kan grote gaten verbergen: aan de kust zijn verspreide huizen en woonwijken ver van het centrum vaak slechter gedekt dan de kern zelf. Controleer vóór de aankoop het exacte adres bij de providers.

Provincie

Gemeente

GemeenteHuishoudens met 1 Gbit/s1Huishoudens met glasvezel (FTTH)2Huishoudens met 100 Mbit/s of meer3
Alcantarilla98,94%99,2%99,8%
Alcoy99,27%99,29%99,49%
Aldaia98,95%99,7%99,98%
Alhaurín de la Torre87,52%91,26%97,66%
Alicante98,06%98,16%99,32%
Alzira97,81%97,14%99,04%
Antequera93,72%93,72%94,94%
Benalmádena96,65%97,48%99,69%
Benidorm95,69%97,56%99,9%
Burjassot99,92%99,86%100%
Cartagena95,83%98,19%98,93%
Cieza97,61%97,81%98,79%
Dénia93,2%95,14%98,39%
Elche95,93%97,66%99,13%
Elda98,05%98,1%98,94%
Estepona95,72%96,91%99,3%
Fuengirola99,48%99,75%99,98%
Gandia98,34%99,25%99,52%
Lorca81,53%84,14%94,89%
Manises95,24%96,12%98,7%
Marbella95,48%97,15%99,46%
Mazarrón90,92%96,45%96,66%
Mijas96,97%97,45%99,11%
Mislata99,99%100%100%
Molina de Segura96,81%96,94%99,63%
Murcia94,73%97,6%99,13%
Málaga98,34%98,43%99,39%
Ontinyent99,23%99,23%99,52%
Orihuela83,05%91,97%96,27%
Paterna98,76%99,11%99,93%
Petrer97,19%97,16%97,71%
Rincón de la Victoria96,77%96,94%99,22%
Ronda89,06%95,35%97,22%
Sagunto98,74%99,44%99,63%
San Javier93,05%97,17%99,99%
San Vicente del Raspeig96,42%96,72%97,91%
Santa Pola97,27%99,2%99,37%
Torre-Pacheco87,36%95,54%99,84%
Torremolinos98,39%98,87%99,97%
Torrent96,39%97,94%99,96%
Torrevieja98,91%99,68%100%
Totana93,21%93,25%96,11%
València99,86%99,84%99,99%
Villajoyosa92,81%93,59%99,74%
Villena94,03%95,01%97,12%
Vélez-Málaga95,14%95,59%98,87%
Xirivella99,95%99,99%100%
Yecla95,1%95,28%96,25%
el Campello98,03%98,09%99,32%
Águilas95,87%98,27%98,43%
  1. Huishoudens met 1 Gbit/s: Gemeten voor de gemeente · Origen de los datos: Ministerio para la Transformación Digital y de la Función Pública, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  2. Huishoudens met glasvezel (FTTH): Gemeten voor de gemeente · Origen de los datos: Ministerio para la Transformación Digital y de la Función Pública, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  3. Huishoudens met 100 Mbit/s of meer: Gemeten voor de gemeente · Origen de los datos: Ministerio para la Transformación Digital y de la Función Pública, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.

Downloaden

CSV van alle gemeenten, 2025 (rijen: 8.132)

Origen de los datos: Ministerio para la Transformación Digital y de la Función Pública

U mag deze compilatie gebruiken met een link naar flatin.es. Vermeld de bron zoals de voorwaarden ervan vereisen, “Origen de los datos: Ministerio para la Transformación Digital y de la Función Pública”, en de datum van bijwerking (17-10-2026). Verdraai de betekenis van de gegevens niet en wek niet de indruk dat het ministerie je gebruik onderschrijft.

Gebruiksvoorwaarden

Hoe het wordt berekend

Dekkingsrapport van het ministerie, aandeel huishoudens per technologie en snelheidsklasse, momentopname van juni; geen bewerking.

Methoden

Hoe we cijfers voor gebieden en provincies berekenen

Een cijfer voor een gebied of provincie combineert de waarden van de gemeenten waarvoor gegevens zijn, gewogen naar inwonertal, en vermeldt voor hoeveel gemeenten het cijfer beschikbaar is. Publiceert een instantie een waarde rechtstreeks voor de provincie, dan gebruiken we die gepubliceerde waarde en vermelden we dat. Een gecombineerd cijfer beschrijft het gebied als geheel; plaatsen daarbinnen kunnen sterk verschillen, en hun eigen pagina's laten dat zien.

Meer over nieuwbouw in Spanje
Zonder registratie, zonder cookies.