flatin.es
Menu

Bevolking per gemeente, 2025

Deze dataset geeft de bevolking van elke gemeente in Spanje volgens het Spaanse statistiekbureau INE: het officiële cijfer uit het gemeentelijke bevolkingsregister (Padrón) en, uit de jaarlijkse volkstelling, het aandeel kinderen en het aandeel inwoners van vijfenzestig jaar en ouder. Deze aantallen vormen de basis voor veel andere cijfers op deze site, zoals cijfers per duizend inwoners. Ze tellen de mensen die op de peildatum in de gemeente staan ingeschreven. In kustplaatsen verblijven veel eigenaren maanden per jaar zonder zich in te schrijven, dus de werkelijk aanwezige bevolking kan veel groter zijn dan het officiële cijfer, in de winter vooral door Noord-Europeanen die er overwinteren en in de zomer door Spaanse vakantiegangers. Gebruik daarom ook de dataset over vakantieverhuur.

Provincie

Gemeente

GemeenteIngeschreven bevolking165 jaar en ouder20 tot 15 jaar3
Alcantarilla43.87615,65%15,3%
Alcoy61.46822,07%12,36%
Aldaia34.63016,08%14,62%
Alhaurín de la Torre45.06614,75%16,17%
Alicante366.22119,87%13,21%
Alzira48.23619,12%14,06%
Antequera41.84919,17%13,6%
Benalmádena78.33817,37%14,04%
Benidorm77.32722,6%11,53%
Burjassot41.29918,4%12,38%
Cartagena220.70418,79%15,03%
Cieza35.57717,95%15,16%
Dénia47.26121,26%12,15%
Elche245.55718,92%14,02%
Elda55.22222,33%13,46%
Estepona79.62117,21%14,83%
Fuengirola85.21124,11%11,93%
Gandia83.13518,88%13,39%
Lorca98.96915,8%16,45%
Manises32.60918,66%13,33%
Marbella159.78617,07%13,56%
Mazarrón35.44921,34%14,49%
Mijas95.10415,34%15,61%
Mislata47.07920,43%12,35%
Molina de Segura78.45814,56%16,15%
Murcia479.40517,15%14,8%
Málaga599.06319,45%13,16%
Ontinyent37.01220,78%12,67%
Orihuela84.56023,29%13,27%
Paterna76.01915,76%16,53%
Petrer34.02219,66%12,97%
Rincón de la Victoria52.45415,55%15,44%
Ronda33.67121,02%12,37%
Sagunto73.03121,4%13,09%
San Javier36.52416,35%16,7%
San Vicente del Raspeig60.24716,95%13,71%
Santa Pola39.70919,92%13,2%
Torre-Pacheco41.47912,74%18,31%
Torremolinos71.32918,82%13,04%
Torrent90.92817,2%14,97%
Torrevieja98.53321,46%13,4%
Totana33.35814,66%15,72%
València840.79221,41%11,91%
Villajoyosa37.44919,39%12,8%
Villena34.71220,52%13,55%
Vélez-Málaga86.04818,62%14,41%
Xirivella32.09318,3%13,02%
Yecla36.45317,67%15,23%
el Campello31.41922,41%12,41%
Águilas37.81119,09%14,39%
  1. Ingeschreven bevolking: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 15-10-2026.
  2. 65 jaar en ouder: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.
  3. 0 tot 15 jaar: Gemeten voor de gemeente · Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es, 2025. Bijgewerkt op 17-10-2026.

Downloaden

CSV van alle gemeenten, 2025 (rijen: 8.132)

Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es

U mag deze compilatie gebruiken met een link naar flatin.es. Vermeld de bron zoals de voorwaarden ervan vereisen, “Elaboración propia con datos extraídos del sitio web del INE: www.ine.es”, en de datum van bijwerking (15-10-2026).

Gebruiksvoorwaarden

Hoe het wordt berekend

Officiële gemeentelijke bevolking van INE (Padrón) op de peildatum; leeftijdsaandelen uit de jaarlijkse volkstelling, zelfde datum, zelfde tabel voor teller en noemer.

Methoden

Hoe we cijfers voor gebieden en provincies berekenen

Als er voor het gebied zelf geen cijfer is gepubliceerd, wordt een cijfer voor een gebied of provincie berekend uit de gemeenten ervan, en we vermelden op hoeveel gemeenten het berust. Aantallen, zoals inwoners of vakantiewoningen, worden alleen opgeteld als alle gemeenten het cijfer hebben. Prijzen, percentages en bedragen worden gemiddeld en gewogen naar inwonertal, en het gemiddelde wordt alleen gepubliceerd als in de gemeenten met gegevens minstens de helft van de bevolking van het gebied of de provincie woont. Sommige statistieken verschijnen alleen voor grotere gemeenten: de taxatiewaarde van het ministerie van Volkshuisvesting en Stedelijke Agenda voor gemeenten met meer dan 25.000 inwoners; in een gebied met veel kleine dorpen weerspiegelt het gemiddelde vooral de plaatsen waar de meeste mensen wonen. Publiceert een instantie een waarde rechtstreeks voor de provincie, dan vervangen we die niet door een eigen berekening: we gebruiken de gepubliceerde waarde en vermelden dat, of geven geen provinciecijfer. De taxatiewaarde van een provincie is dus de waarde die het ministerie voor de hele provincie publiceert, die van een gebied ons naar inwonertal gewogen gemiddelde, met het aantal gemeenten en het deel van de bevolking waarop het berust; daarom kunnen de twee cijfers verschillen. Een gecombineerd cijfer beschrijft het gebied als geheel; plaatsen daarbinnen kunnen sterk verschillen, en hun eigen pagina's laten dat zien.

Meer over nieuwbouw in Spanje
Zonder registratie, zonder cookies.